Corinne Boutique Otel İstanbul

Corinne Boutique Otel İstanbul
Corinne Boutique Otel İstanbul 1911 yılında, ulusal mimarlık akımının öncülerinden Mimar Kemalettin tarafından yüksek gelir ve prestij sağlamak amacıyla 3. Vakıf Han olarak yapımına başlanan bina, 1913'de tamamlanmıştır. Bu süreçten tam yüz yıl sonra, 2011 yılında butik hotel olarak tasarlanan binanın tamamlanması ise ilginç bir tesadüfle 2013 yılında gerçekleşmiştir.

Lokasyon olarak Türk sinemasının kalbi olarak kabul edilen Yeşilçam Sokağı'na bir dakikalık yürüyüş mesafesinde yer alan Corinne Boutique Otel İstanbul binası; Neriman Köksal Film Platosu adı ile yakın geçmişte birçok ünlü Türk dizi ve filme ev sahipliği yapmıştır.

2013 yılı itibariyle Neo-klasik Osmanlı mimarisi ile inşa edilmiş bu tarihi binada 39 odasıyla hizmet vermeye başlayan Corinne Boutique Otel İstanbul, İstanbul'un kalbi Beyoğlu'nda şehri keşfetmek isteyen misafirlerine unutmayacakları bir konaklama deneyimi yaşatıyor.

Otel Konsepti

Kapalı restoranı ve panoramik şehir manzarasına hakim teras restoranıyla dünya mutfağının seçkin lezzetlerini misafirlerinin beğenisine sunan Corinne Boutique Otel İstanbul, serin içecekler eşliğinde günün yorgunluğunu atabileceğiniz barı bulunuyor.

Otel Konumu

İstiklal Caddesine 150 ve Taksim Meydanı'na ise 700 metre mesafede konumlanan Corinne Boutique Otel İstanbul, arzu eden misafirleri için havalimanı ulaşım imkanı sağlamaktadır.

Yorum : 0

Yorum Gönder

 
Copyright © Taksim Otelleri. Designed by OddThemes